اسم فیلم Gambit تغییر کرد

در بروزترین اخبار سینما و تلویزیون در طول خبری واضح شده که یکی از بروزترین طرح‌های مورد انتظار استودیو مارول که پیش‌تر ما آن را با اسم Gambit می‌شناختیم، اسم تازه دیگری را مختص خود کرده است. کمپانی فاکس قرن بیستم سعی دارد طرح‌های تازه خود که براساس جریان‌های جهان مردان ایکس است را گسترش داده و روند طرح تولید آثاری مانند فیلم Deadpool 2 (ددپول 2)، فیلم Darkish Phoenix (دارک فینکیس) و فیلم The New Mutants را سرعت ببخشد. براساس گزارشاتی که سابقا پخش شده، هر سه فیلم گفته شده برای اکران در سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده‌اند. فیلم Gambit که پیش‌تر به طرز رسمی واضح شده بود که چنینگ تیتوم برنامه ریزی شده است نقش شخصیت اصلی این اثر را ایفا کند، بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تازه برای اکران در روز ولنتاین سال ۲۰۱۹ تنظیم شده است. به علاوه از طرف دیگر کارگردانی این اثر را گور وربینسکی برعهده خواهد داشت.

مثل همه طرح‌ها، این اثر هم مدت زمانی را در فاز پیش تولید به سر می‌برد و در آن برهه از لحظه با عنوان Chess یا همان شطرنج اسم گذاری شده بود. به نظر میرسد تیم تولید با گزینش این عنوان قصد داشتند به بازی شطرنج و حرکات فداکارانه که بازیکنان در ابتدای این بازی انجام می‌دهند و اصطلاحا به همان «gambits» مشهور است اشاره کنند. آنها با این کار قصد داشتند که محل تولید این فیلم را از مردم پنهان کرده و کمی کارها را مرموزانه‌تر انجام دهند تا کسی به سادگی نتواند معنی این اسم را تشخیص دهد. حال کمپانی فاکس تصمیم گرفته است باز هم این ترفند را برای فیلم گامبیت به کار برده و اسم تازه و ابهام آمیز‌تر دیگری برای آن انتخاب کند.

براساس گزارش تازه سایت خبری Omega Underground، بروزترین اسمی که برای فیلم گامبیت انتخاب شده و تا مدت زمانی تحت این عنوان برنامه ریزی شده است کار خود را ادامه دهد، Forevermore (برای در بیشتر مواقع) است. بر اساس این خبر مانند اینکه کمپانی فاکس قرن بیستم متوجه شده بود که اسم «شطرنج» چقدر عمومی و حدس زدن معنی پشت پرده آن دیگر کار راحتی شده است. بدین جهت باز هم اسم آن را تغییر داد؛ دقیقا مثل همان کاری که برای طرح تولید فیلم ددپول 2 انجام شد و درست قبل از اینکه تیم تولید کار خود را به طرز رسمی شروع کنند، آنها اسم «Love Machine» (ماشین عشق) را به «Caribbean Blue» (کارائیب آبی) تغییر دادند. همین تغییر اسم امکان دارد نشان‌دهنده این باشد که عوامل تولید برنامه ریزی شده است کم کم کار خود را به روش جدی و رسمی شروع کرده و بالاخره فیلم گامبیت وارد طرح تولید شود.

Gambit

علیرغم انتخاب عنوان تازه برای فیلم گامبیت، می‌توان گفت که کارها و مراحل خیلی فراوانی می باشد که باید قبل از شروع مرحله فیلمبرداری این اثر، تمامی آنها انجام شود. به علاوه از طرف دیگر در اخبار مختلف گفته شده که فیلمبرداری فیلم Gambit برنامه ریزی شده است در شهر نیو اورلینز ایالت لوئیزیانا در ایالات متحده آمریکا انجام شود. سایت خبری Omega Underground انتظار دارد که مرحله انتخاب بازیگران در آتی‌ای خیلی نزدیک شروع شده و خیلی زود هم به اتمام برسد بدلیل آنکه به باور آنها، هنوز شخصیت‌های خیلی فراوانی غیر از خود کاراکتر اصلی (با بازی تیتوم) می باشد که باید به هر میزان سریع‌تر با بازیگران ویژه به خود پر شوند. مردم تیم انتخاب بازیگران در جستجوی بازیگری برای نقش «ماریا» می‌گشتند که این اسم می‌تواند به نحوی اشاره به شخصیت اصلی جریان یعنی «بلا دونا» داشته باشد. بلا دونا همان عشق و شریک زندگی گامبیت است.

وظایف خیلی فراوانی روی دوش گامبیت قرار دارد تا بتواند به اشتراک این کارهای ابرقهرمانی تازه که تعداد آن‌ها هم کم نیست، ایستادگی کرده و تداوم بیاورد

به علاوه از طرف دیگر از طرف دیگر نقش «لوئیس» هم می باشد که پیشتر خبر تایید نشده شده بود که دنیل کریگ برنامه ریزی شده است به ایفای این نقش پرداخت کند.

به ذهن خطور میکند که هم استودیو Marvel و هم کمپانی 20th Century Fox هنوز قصد دارند برای انتخاب بازیگران خود تامل کرده و بررسی‌های بیشتری انجام دهند با اینحال از طرف دیگر هم خود چنینگ تیتوم و هم سایمون کینبرگ تهیه کننده این طرح پیش‌تر در گفتگوهای کوتاه خود مطرح کرده بودند که فیلم گامبیت مراحل تولید خود را از ابتدا سال ۲۰۱۸ به طرز رسمی شروع خواهد نمود. اگر مقداری به قبل بازگردیم و لحظه‌بندی تغییر اسم فیلم ددپول 2 و شروع رسمی مراحل تولیدش را نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که مسئله تغییر اسم در باب فیلم گامبیت هم نشانه خیلی خوبی است و همین مسئله نشان می‌دهد که این طرح بازهم به مسیر رو به جلوی خود را ادامه داده و درست بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده پیش می‌رود. با این وجود با شرایطی که در بالاتر هم اشاره شد، هنوز کارهای خیلی فراوانی می باشد که ضروری است تا قبل از شروع کار دوربین‌ها و شروع مرحله فیلمبرداری، این کارها به طرز دقیق انجام شوند.

این فیلم در طول سال‌های واپسین مثل همتایان خود دچار مشکلات فراوانی شده و با مساله‌هایی دست و پنجه نرم کرده که شدیدا هم در بین علاقه مندان و سینما دوستان سر و صدا کرده است؛ مثل تعویض کارگردانان بسیار زیاد که بالاخره بالاخره توانستند با گور وربینسکی سنگ‌های خود را واکنده و ایشان را تحت نام تازه ترین کارگردان این اثر انتخاب کنند. چنینگ تیتوم در فصل تابستان و در گفتگوی کوتاه خود عنوان کرد که برنامه ریزی شده است طرح تولید این فیلم اساسا کار خود را از ابتدا شروع کند. از طرف دیگر داگ لیمان که یکی از کارگردانان منتخب این طرح بود با این وجود به بهانه هایی تیم را ترک کرد معتقد بود که وظایف خیلی فراوانی بر روی دوش گامبیت قرار دارد و کارهای خیلی فراوانی باید انجام دهد تا بتواند به اشتراک این کارهای ابرقهرمانی تازه که حدودا همه به سوی پرجمعیت شدن می‌روند، ایستادگی کرده و تداوم بیاورد. ولی باید گفت با اینکه هنوز مردم خیلی فراوانی برای کار در این تیم انتخاب نشده‌اند با اینحال انتصاب همین یک کارگردان و تیتوم تحت نام بازیگر شخصیت اصلی نشان‌دهنده این است که بالاخره برنامه ریزی شده است این طرح کار خود را شروع کرده و از این بلاتکلیفی نجات بیابد.

شخصیت گامبیت کارت، باز ابتدا در ورژن سال ۱۹۹۰ کتاب The Uncanny X-Males (مردان-ایکس غیرطبیعی) ظاهر شد. پس از آن، در سال ۲۰۰۹ به آن جان بخشیده شد و برای نخستین بار با فیلم پرطرفدار X-Males Origins: Wolverine (خاستگاه مردان ایکس: ولورین) با بازی تیلور کیچ به روی پرده سینماها آمد.

با این اوصاف یادآوری می‌شود که:

  • فیلم The New Mutants برای اکران در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ (۲۴ فروردین ۱۳۹۷) برنامه ریزی شده است.
  • فیلم Deadpool 2 برای اکران در تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۸ (۱۱ خرداد ۱۳۹۷) برنامه ریزی شده است.
  • فیلم X-Males: Darkish Phoenix برای اکران در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۱ آبان ۱۳۹۷) برنامه ریزی شده است.
  • فیلم Gambit برای اکران در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ (۲۵ بهمن ۱۳۹۷) برنامه ریزی شده است.

دسته‌بندی‌ها: اخبار سینما و تلوزیون

برچسب‌ها: ,,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.