دنباله های فیلم Avatar در جلوه های تصویری پیشگام خواهند بود

مطالب مرتبط

  • نقد فیلم Avatar – آواتار
  • آیا بودجه یک میلیارد دلاری دنباله های Avatar زیاد است؟

طی سال‌های قبلی بیننده گفتگو‌های متعددی از جیمز کامرون در باب دنباله‌های فیلم Avatar بوده‌ایم و حال تولید و تولید این فیلم‌های مورد انتظار بصورت رسمی شروع شده است. این کارگردان، فیلمبرداری و تولید چهار دنباله این فیلم علمی-تخیلی را به‌صورت در یک زمان انجام خواهد داد و نخستین فیلم تازه این سری برنامه ریزی شده است در سال ۲۰۲۰ اکران شود. حال در بروزترین اخبار سینما و تلویزیون، کامرون در باب عده ای از مساله‌های فنی که در لحظه فیلمبرداری و تولید چهار دنباله فیلم Avatar می باشد، صحبت کرده است. در گفتگو با وب‌سایت کولایدر، کامرون مطرح کرد که بخش فراوانی از اتفاقات دو دنباله اول فیلم Avatar در آب و محیط‌های اطراف آن جریان خواهد داشت.

james cameron avatar

بسیاری از بازیگران دنباله‌های فیلم Avatar نقش نژاد ناوی، بیگانه‌های فضایی که در سیاره پاندورا زندگی می‌کنند، را بر عهده دارند و بازی خواهند کرد که صحنه‌های حضور آن‌ها در این چهار فیلم با بهره برداری از تکنولوژی موشن کپچر فیلمبرداری خواهد شد. با شرایطی که کامرون شرح می‌دهد، تا اینجای کار تکنولوژی موشن کپچر هیچگاه در پایین آب استفاده نشده است و ایشان تیم جلوه‌های تصویری و ویژه این فیلم‌ها را مجبور کرده که با بهره برداری از شیوه‌های نوین و پیشگام، این تکنولوژی را برای استفاده در دنباله‌های فیلم Avatar پیشرفت دهند. کامرون گفت:

هرگز این کار قبلا انجام نشده و این بسیار پیچیده است. سیستم موشن کپچر ما، مانند بسیاری دیگر از سیستم‌های موشن کپچر است و آن‌ها می‌گویند که مبنای این تکنولوژی تصویری و چشمی است. این مسئله به این معنا است که آن‌ها از نشانگرهایی استفاده می‌کنند که با بهره برداری از صدها دوربین فیلمبرداری می‌شود. مشکلی با قسمت پایین آب نیست، حتی سخت اصلی آب است که رابط بین هوا و آب، یک آینه متحرک را تشکیل می‌دهد. این آینه متحرک تمام نقاط و نشانگرها را نشان می‌دهد و یک دسته از نشانگرهای دروغین را ایجاد می‌کند.

این مسئله کمی مشابه به سیستم رادار یک هواپیمای جنگنده است که هزاران هدف نادرست را ایجاد می‌کند تا یک موشک را به اشتباه بیندازد. از اینرو ما مجبور بودیم که راهی را پیدا کنیم تا این سخت را حل کنیم که ما آن را انجام داده‌ایم. در حقیقت هر وقتی که آب به هر مشکلی اضافه شود، تنها حل این سخت را ۱۰ برابر سخت‌تر می‌کند. از اینرو ما تعداد بسیاری اسب‌بخار، خلاقیت، تخیل و تکنولوژی تازه را برای حل این سخت استفاده کردیم که این سخت حدود یک سال لحظه ما را گرفته است و اکنون در حال انجام نیمی از کارها هستیم.

Avatar

تا اینجای کار حضور سام ورتینگتن، زویی سالدانا، کیت وینسلت، استفن لانگ، سیگورنی ویور، سی.سی.اچ. پاوندر، کلیف کرتیس، ژول دیوید مور، مت جرالد، اونا چاپلین، جیمی فلاترز، بریتین دالتون، ترینیتی بلیس، بیلی باس، فیلیپ گلجو، دوئن ایوانز جونیور و جک چمپیون، در چهار دنباله فیلم Avatar تایید شده است. جیمز کامرون کارگردانی هر چهار فیلم Avatar را تضمین نموده است. غیر از این، ایشان بهمراه ریک جافا، آماندا سیلور، جاش فریدمن و شین سالرنو، کار نوشتن فیلمنامه این چهار فیلم را نیز بر عهده داشته‌ است. گفته می‌شود که بودجه چهار دنباله فیلم Avatar بیش از یک میلیارد دلار خواهد بود.

بر اساس مطرح کمپانی فاکس قرن بیستم، فیلم Avatar 2 (آواتار ۲) در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۸ آذر ۱۳۹۹)، فیلم Avatar three (آواتار ۳) در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذر ۱۴۰۰)، فیلم Avatar four (آواتار ۴) در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴ (۳۰ آذر ۱۴۰۳) و فیلم Avatar 5 (آواتار ۵) در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ (۲۸ آذر ۱۴۰۴)، به روی پرده‌های سینما خواهند رفت.

دسته‌بندی‌ها: اخبار سینما و تلوزیون

برچسب‌ها: ,,,,,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.