تاریخ شروع و انتهای فیلمبرداری فیلم Gambit معلوم شد

در بروزترین اخبار سینما و تلویزیون و در طول خبری تازه واضح شده که بالاخره تیم تولید فیلم Gambit (گامبیت) که بروزترین قسمت جهان مردان ایکس است مدت زیادی نمیگذرد که برنامه واضح و معینی را برای مرحله فیلمبرداری این اثر واضح کرده است که با توجه به این برنامه، دوربین‌ها برنامه ریزی شده است از ابتدا سال آتی کار خود را به طرز رسمی شروع کنند. استودیو مارول و کمپانی فاکس قرن بیستم خواب‌های فراوانی برای جهان X-Males دیده‌اند و برنامه‌های بزرگی برای این جهان پرطرفدار دارند. آنها تولید کارهای فراوانی را که مرتبط با این دنیا هستند در مسیر پیش روی قرار داده‌اند که لزوما هم از لحاظ داستانی هیچ تماس درونی‌ای با یکدیگر ندارند. این کارهای فوق‌العاده پرطرفدار و به‌شدت مورد انتظار که عبارتند از فیلم Deadpool 2 (ددپول 2)، فیلم X-Males: Darkish Phoenix (مردان ایکس: دارک فینکس)، فیلم The New Mutants (جهش یافته‌های تازه) و به علاوه از طرف دیگر فیلم گامبیت که آخر از همه به این سری اضافه شده، بر اساس برنامه‌ریزی‌ها برای اکران تا دو سال آتی تنظیم شده‌اند. با توجه به اخبار تازه ای که حول محور این اثر پخش شده، به ذهن خطور میکند که با انتصاب کارگردان فیلم Pirates of the Caribbean (دزدان دریایی) یعنی گور وربینسکی به نوعی کارگردان تیم و انتخاب چنینگ تیتوم برای بازی در شخصیت اصلی، این طرح بالاخره تا حدی از بلاتکلیفی درآمده است.

انتخاب بازیگر برای این اثر تنها به چنینگ تیتوم ختم نشد و ما در طول چند روز واپسین با گزارش‌های مختلف باخبر شدیم که تیم تولید در تصمیمی تازه اسم لیزی کاپلان، بازیگر فیلم Now You See Me 2 (اکنون مرا می‌بینی 2) را همراه با اسم تیتوم اضافه کرده و ایشان را برای بازی در نقش شخصیت اصلی زن جریان مقرر کرده است. ولی باید گفت هنوز واضح نشده که این بازیگر تازه برنامه ریزی شده است نقش چه شخصیتی را ایفا کند و هیچ اطلاعاتی در اختیار نیست. غیر از این هنوز شخصیت‌های خیلی فراوانی در جریان وجود دارند که باید برای آنها هم فکری شود. عشق و شریک گامبیت یعنی بلا دونا و شخصیت منفی و شروری به اسم کاندرا که حضور ایشان هنوز در اندازه یک خبر تایید نشده است، از نمونه شخصیت‌هایی هستند که باید برای آنها بازیگر انتخاب شود و گمانه زنی می شود که کاپلان ایفای یکی از این دو را بر عهده داشته باشد. به توجه به اینکه هنوز کارهای خیلی فراوانی می باشد که تیم تولید قبل از شروع مرحله فیلمبرداری باید در مرحله پیش تولید انجام دهد، با اینحال بر اساس برنامه‌ریزی‌های تازه و معینی که مدت زیادی نمیگذرد که صورت گرفته، تیم فیلمبرداری فیلم گامبیت می بایست از ابتدا سال آتی کار خود را شروع کند.

سایت خبری Omega Underground یکی از معدود خبرگزاری‌هایی است که هم اینک در خط مقدم جمع‌آوری اخبار تازه از فیلم گامبیت فعالیت می‌کند و گزارشگران همین منبع خبری بودند که توانستند از برنامه مورد انتظار و معین فیلمبرداری بروزترین قسمت جهان مردان ایکس معلومات به دست بیاورند. یکی از منابع مشهور آنها که تماس نزدیکی با تیم تولید دارد به این گزارشگران مطرح کرده که با توجه به برنامه‌ریزی انجام‌شده گمانه زنی می شود که تیم فیلمبرداری کار خود را در فوریه سال ۲۰۱۸ (بهمن-اسفند) شروع کند و کارهای خود را طوری پیش ببرد که پرونده مرحله فیلمبرداری در ماه جولای بسته شود. در این خبر مطرح شده که روز شروع و انتهای این قسمت کار امکان دارد در آتی دچار تغییراتی بشود، با اینحال حتی اگر تغییر هم بکند، باز هم آنها با اطمینان مطرح کردند که این فیلم زجر کشیده دیگر قرار نیست متحمل تاخیر دیگری شود و روز اکران آن درست مثل برنامه‌ریزی‌های قبلی، همان روز ولنتاین سال ۲۰۱۹، به قوت خود باقی است.

Gambit

این خبر با اطمینان خیلی فراوانی بیان می کند که بخش اعظمی از فیلمبرداری فیلم گامبیت برنامه ریزی شده است در استودیوهای Large Straightforward Studios که در شهر نیواورلئان ایالت لوئیزیانا در ایالات متحده آمریکا قرار دارد، صورت بگیرد. فیلمبرداری این اثر برنامه ریزی شده است در مکان‌های واقعا زیبای این شهر انجام شود؛ درست مثل فیلم Logan (لوگان) که به کارگردانی جیمز منگولد در این استودیو فیلمبرداری شد. همین یک مسئله هم می‌تواند دلیلی خوب و کافی برای کوچ کردن گور وربینسکی و عضو های تیمش به این شهر باشد.

گزارش‌های تازه پخش شده از موقعیت حال حاضر این طرح می‌تواند اخبار خوب و لذت‌بخشی برای علاقه مندان فیلم گامبیت که مدت خیلی فراوانی برای تاخیرهای بسیار و بلاتکلیفی عجیبی که در مسیر تولید طرح وجود داشت اذیت شده بودند، باشد. حداقل همینقدر خوب و کفایت می کند که گور وربینسکی و تهیه‌کننده اصلی این اثر‌ یعنی سایمون کینبرگ مصمم هستند که تا جایی که امکانش می باشد روند تولید را درست بر اساس برنامه پیش ببرند و این فیلم را برای فوریه سال ۲۰۱۹ به طرز کامل تکمیل کنند و به روی پرده سینماها ببرند. اگر معلومات گفته شده در این خبر و گزارش‌های واپسین پخش شده حول محور این اثر، دقیق و درست باشد، پس می‌توانیم در طول هفته‌های آتی بیننده انتشار اخبار تازه و مهم‌تر از همه عرضه بازیگران تازه در شکل شخصیت‌هایی که برنامه ریزی شده است ایفا کنند باشیم.

حداقل دانستن اینکه فیلمبرداری این اثر برنامه ریزی شده است از ماه فوریه سال ۲۰۱۸ شروع شود، توانسته قوت قلب خیلی فراوانی به علاقه مندان این اثر بدهد که این فیلم، در حقیقت، بالاخره برنامه ریزی شده است کار خود را مثل هر فیلم معمولی دیگری شروع کند و روند تولید خود را در پیش گیرد

افزودن لیزی کاپلان به تیم بازیگران این فیلم می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که ممکن است بالاخره کم کم کارها در حال افتادن روی غلتک است، با اینحال ولی باید گفت بازیگران دیگری که برنامه ریزی شده است از این به بعد انتخاب و به جمع کاپلان و تیتوم اضافه شوند علامت پرسش خیلی بزرگی را در فکر همه به وجود آورده است. پیشتر در اخبار مختلف خبر تایید نشده شده بود که دنیل کریگ برنامه ریزی شده است نقش شخصیت منفور و شرور جریان را بازی کند و جیمز فرانکو هم برای ایفای نقش جیمی مدرکس ملقب به مرد چندگانه یا مولتی‌پل من انتخاب شده است. ولی باید گفت، دانستن اینکه فیلمبرداری این اثر برنامه ریزی شده است از ماه فوریه سال ۲۰۱۸ شروع شود، توانسته قوت قلب خیلی فراوانی به علاقه مندان این اثر بدهد که این فیلم، در حقیقت، بالاخره برنامه ریزی شده است کار خود را مثل هر فیلم معمولی دیگر شروع کند و روند تولید خود را در پیش گیرد.

شخصیت گامبیت به وسیله نویسنده کریس کلیرمونت و طراح جیم لی ایجاد شده است. ایشان برای نخستین بار در شماره ۱۴ از سری کمیک مردان-ایکس غیرطبیعی (Uncanny X-Males) که در جولای سال ۱۹۹۰ پخش شد، حضور پیدا کرد و خیلی زود به یکی از پرطرفدار‌ترین شخصیت‌های این سری مبدل شد. شخصیت گامبیت یکدفعه نیز روی پرده‌های سینما ظاهر شده است. این شخصیت برای نخستین بار در فیلم X-Males Origins: Wolverine (خاستگاه مردان ایکس: ولورین) در جهان سینمایی X-Males حضور پیدا کرد که تیلور کیچ نقش گامبیت را در این فیلم بر عهده داشت.

با این اوصاف یادآوری می‌شود که:

  • فیلم The New Mutants برای اکران در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ (۲۴ فروردین ۱۳۹۷) برنامه‌ریزی شده است
  • فیلم Deadpool 2 برای اکران در تاریخ ۳۱ می ۲۰۱۸ (۱۰ خردادماه ۱۳۹۷) برنامه‌ریزی شده است
  • فیلم X-Males: Darkish Phoenix برای اکران در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۱ آبان ۱۳۹۷) برنامه‌ریزی شده است
  • فیلم Gambit برای اکران در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ (۲۵ بهمن ۱۳۹۷) برنامه‌ریزی شده است

دسته‌بندی‌ها: اخبار سینما و تلوزیون

برچسب‌ها: ,,,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.